7 sposobów na wykorzystanie trendów Google do SEO i content marketingu

Dowiedz się, jak korzystać z Trendów Google do odkrywania ukrytych warstw danych z badania słów kluczowych, aby wzmocnić swoją strategię SEO. Google Trends to jedyne narzędzie do badania słów kluczowych, które oferuje spostrzeżenia oparte na rzeczywistych danych wyszukiwania Google.

Te siedem wskazówek dotyczących korzystania z Trendów Google pokaże Ci, jak wyodrębnić prawdziwe trendy słów kluczowych, które są dokładne i będą przydatne do tworzenia strategii słów kluczowych do promowania witryn. Odkryj nowe sposoby wykorzystania Trendów Google do odblokowania ukrytych statystyk i danych o liczbie słów kluczowych.

Wartość Trendów Google

Chociaż Trendy Google są dokładne, nie pokazują natężenia ruchu w rzeczywistych liczbach. Płatne narzędzia SEO podają liczby dotyczące liczby wyszukiwań słów kluczowych . Ale te liczby są szacunkami, które są ekstrapolowane od dostawców danych. Tak więc, mimo że płatne narzędzia SEO dostarczają szacunkowe dane dotyczące ruchu słów kluczowych, dane prezentowane przez Google Trends opierają się na rzeczywistej liczbie wyszukiwanych haseł.

Nie oznacza to, że Trendy Google są lepsze niż płatne narzędzia słów kluczowych. W połączeniu z płatnymi narzędziami słów kluczowych można uzyskać prawie dokładne wyobrażenie o liczbie wyszukiwań słów kluczowych. W Trendach Google są inne funkcje, które pozwalają na dokładną segmentację danych słów kluczowych, aby zrozumieć, na jakich lokalizacjach należy skoncentrować działania promocyjne, a także odkryć nowe i zyskujące popularność słowa kluczowe.

Jak wykorzystać Trendy Google do SEO

1. Uzyskaj dokładniejsze dane, porównując słowa kluczowe

Google Trends pokazuje względną wizualizację ruchu w skali od zera do stu. Nie możesz tak naprawdę wiedzieć, czy trend zgłasza setki wyszukiwań słów kluczowych, czy tysiące, ponieważ wykres przedstawia skalę względną. Jest to szczególnie przydatne, jeśli znasz natężenie ruchu z innego wyrażenia kluczowego.

Jak uzyskać dokładniejsze dane o ruchu?

Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze oszacowanie liczby wyszukiwań słów kluczowych , porównaj je ze słowem kluczowym, dla którego masz już dokładne liczby wyszukiwań. Jeśli liczba słów kluczowych jest szczególnie duża, istnieje inny sposób na dokładne oszacowanie liczby słów kluczowych – poprzez porównanie docelowego słowa kluczowego z dowolnym wyrażeniem kluczowym, które ma pojęcie o wielkości ruchu.

 

Słowo kluczowe porównania nie musi być powiązane. Może być zupełnie inaczej. Ważne jest, aby mieć ogólne pojęcie o objętości słów kluczowych. W przypadku, gdy ta informacja o objętości jest niedostępna, oto hack, aby zorientować się w liczbie wyszukiwań.

 

Przejdź do strony Google Trends Daily Trends , która pokazuje popularne zapytania. Przydatne na tej stronie jest to, że Google podaje liczby słów kluczowych w liczbach, np. 100 000 wyszukiwań dziennie itp. Oto przykład:

Trendy Google pokazują, że trend wyszukiwania słów kluczowych dla [sukienki damskie] ma tendencję wzrostową. Ale nie mówi o objętości.

 

Chociaż Trendy Google nie pokazują dokładnych kwot, o ile znasz kwoty dla jednego słowa kluczowego, poziomy ruchu drugiego słowa kluczowego będą bardziej zrozumiałe. Powyższy hack nie jest w 100% dokładny. Ale to wystarczy, aby dać mocny pomysł i można go wykorzystać do walidacji ekstrapolowanych danych z płatnego narzędzia do badania słów kluczowych.

 

 

2. Porównaj słowa kluczowe według czasu, aby uzyskać statystyki odbiorców

Istnieją dwa ogólne sposoby patrzenia na dane słów kluczowych: rozciągnięte na dłuższe okresy i krótsze okresy.

 

Trendy długookresowe

Możesz ustawić Trendy Google tak, aby pokazywały trendy ruchu od 2004 roku. Jest to przydatne do pokazywania trendów dotyczących odbiorców .

  • Trendy wzrostowe Długoterminowe trendy: Jeśli trend rośnie, oznacza to skupienie się na tworzeniu treści dla tego trendu.
  • Długoterminowe trendy spadkowe : jeśli linia trendu przesuwa się w dół, może to oznaczać, że zmienia się konsumpcja treści przez odbiorców.

Istnieje wyraźna tendencja spadkowa dla WordPressa we wszystkich jego odmianach. Tendencja spadkowa obejmuje frazy takie jak motywy WordPress, wtyczka WordPress i hosting WordPress.

 

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, kiedy trend jest w trendzie spadkowym.

  • Aparat cyfrowy zapoczątkował upadek tradycyjnego aparatu analogowego.
  • IPhone rozpoczął spiralę spadku aparatu cyfrowego.

Wiedza o tym, w którą stronę wieje wiatr, może pomóc specjalistom SEO od treści lub wydawcy zrozumieć, kiedy nadszedł czas, aby zrezygnować z aparatów cyfrowych i zacząć chłostać produkty związane z telefonami komórkowymi.

3. Powiązane tematy i zapytania

Trendy Google mają dwie świetne funkcje, jedną o nazwie Tematy pokrewne, a drugą Pokrewne zapytania.

 

Tematy

Tematy to zapytania wyszukiwania, które mają wspólną koncepcję. Ogólnie tematy są niezależne od języka, ale nie jest jasne, czy tak jest w przypadku Tematów pokrewnych.

Według Google:

Tematy pokrewne

Użytkownicy szukający Twojego hasła również szukali tych tematów.

Możesz przeglądać według następujących wskaźników

Top – najpopularniejsze tematy. Punktacja jest na skali względnej, gdzie wartość 100 to najczęściej wyszukiwany temat, a wartość 50 to temat wyszukiwany o połowę rzadziej niż najpopularniejszy termin i tak dalej.

Rosnące — powiązane tematy o największym wzroście częstotliwości wyszukiwania od ostatniego okresu.

Wyniki oznaczone jako „Przebicie” odnotowały ogromny wzrost, prawdopodobnie dlatego, że te tematy są nowe i miały niewiele (jeśli w ogóle) wcześniejszych wyszukiwań”.

 

Powiązane zapytania

Opis zapytań pokrewnych jest podobny do opisu tematów pokrewnych. Najpopularniejsze zapytania są ogólnie najbardziej popularne, a zapytania o rosnącej popularności to zapytania, które stają się coraz bardziej popularne.

 

4. Trendy krótkoterminowe mogą powodować ogromny ruch

Przeglądanie trendów słów kluczowych w krótkim widoku, takim jak widok 90-dniowy lub nawet 30-dniowy, może ujawnić cenne informacje umożliwiające wykorzystanie szybko zmieniających się trendów wyszukiwania.

 

W Google Discover oraz w Google News jest mnóstwo ruchu . Chociaż Google Discover jest mniej wrażliwy na popularne tematy niż Google News, bycie na bieżąco z bieżącymi zainteresowaniami jest bardzo pomocne w uchwyceniu ogromnego ruchu w tej chwili za pośrednictwem Google Discover i Google News .

 

Na przykład dwa z najpopularniejszych trendów słów kluczowych to wyszukiwania Jak i W pobliżu. Po przeskalowaniu do widoku 90-dniowego możesz zobaczyć, w które dni tygodnia te wyszukiwania są popularne.

 

Wiedza, w które dni tygodnia wzrasta zainteresowanie danym tematem, może również pomóc w zaplanowaniu, kiedy publikować określone rodzaje tematów, tak aby treść była tam, gdy publiczność jej szuka.

5. Słowa kluczowe według kategorii

Google Trends ma możliwość zawężenia słów kluczowych według kategorii w celu uzyskania dokładniejszych danych. Karta Kategorie jest ważna, ponieważ pozwala zawęzić wyszukiwanie słów kluczowych do właściwego kontekstu.

 

Jeśli kontekstem słowa kluczowego są samochody, warto odpowiednio zawęzić Trendy Google, aby wyświetlać tylko dane dotyczące kontekstu samochodu. Zawężając dane Google Trends według kategorii, będziesz mógł znaleźć dokładniejsze informacje związane z tematami, które szukasz treści.

 

6. Wykorzystaj dane słów kluczowych według geografii

Informacje o słowach kluczowych w Trendach Google według lokalizacji geograficznej mogą służyć do określania obszarów, do których najlepiej dotrzeć w celu promocji witryny lub dostosowania treści do określonych regionów. Na przykład, jeśli określone rodzaje produktów są popularne w Waszyngtonie i Teksasie, sensowne jest kierowanie działań promocyjnych i zlokalizowanych treści na tych obszarach.

 

Informacje o popularności słów kluczowych według regionu są przydatne do budowania linków , tworzenia treści, promocji treści i płatności za kliknięcie. Zlokalizowanie treści może sprawić, że będzie ona bardziej odpowiednia dla osób zainteresowanych tą treścią. Google klasyfikuje strony według tego, dla kogo są najbardziej odpowiednie, więc uwzględnienie niuansów geograficznych w treści może pomóc w rankingu dla większości osób. Zwłaszcza jeśli ci ludzie zaczną promować Twoje treści w mediach społecznościowych, blogach i podcastach.

 

7. Odkryj intencje wyszukiwania za pomocą kategorii

Trendy Google umożliwiają dalsze udoskonalanie danych słów kluczowych poprzez segmentację ich według typu wyszukiwania, co jest niezwykle przydatnym sposobem badania popularności różnych rodzajów intencji wyszukiwania.

 

Typy wyszukiwania zapewniają wgląd w osoby wyszukujące, gdy są oni intensywnie skoncentrowani na określonym rodzaju zamiaru.  Udoskonalenie badań pozwala usunąć „szumu”, który może zanieczyszczać badania słów kluczowych i przejść bezpośrednio do sygnału – danych, które mają największe znaczenie.

 

Dane Trendów Google można doprecyzować poprzez:

  • Wyszukiwarka internetowa.
  • Wyszukiwanie obrazka.
  • Wyszukiwanie wiadomości.
  • Zakupy Google.
  • Wyszukiwanie w YouTube.

 

Wyszukiwanie w YouTube to fantastyczny sposób na zidentyfikowanie treści „jak to zrobić”. Wyszukiwarka Trendów Google pod kątem tego, jak, co, gdzie, kiedy, dlaczego i kto pokazuje, że zapytania zaczynające się od słowa „ jak ” są zdecydowanie najpopularniejsze w YouTube. Trendy Google ograniczają porównania do pięciu słów kluczowych.

 

Jeśli Twoje frazy kluczowe obejmują treści instruktażowe, w których używane są słowa takie jak [jak to zrobić], doprecyzowanie wyników wyszukiwania w YouTube może dostarczyć przydatnych informacji. Na przykład odkryłem, że wyszukiwarka YouTube pokazuje bardziej trafne dane „pokrewnych tematów” i „pokrewnych zapytań” niż wyszukiwanie z wybraną „wyszukiwarką internetową”. Oto kolejny przykład tego, jak używanie różnych typów wyszukiwania pomaga udoskonalać dane w Trendach Google.

 

Trendy wyszukiwania w Google News znacznie różnią się od wzorców wyszukiwania w YouTube. Dzieje się tak, ponieważ ludzie chcą wiedzieć „co” i „jak” typować informacje w Google News. Powyższy widok zapytań wyszukiwania z ostatnich 90 dni. Kiedy te same słowa kluczowe są wyszukiwane z perspektywy 5 lat, staje się jasne, że słowa kluczowe typu „kto” mają tendencję do gwałtownego wzrostu zgodnie z bieżącymi wydarzeniami.

 

Największy wzrost nastąpił w dniach po wyborach prezydenckich w 2020 roku. Wszystkie zawężenia zapytań różnych typów wyszukiwania pomagają uściślić wyniki, tak aby zawierały dokładniejsze informacje. Wypróbuj więc te opcje, ponieważ informacje, które podają, mogą być dokładniejsze i bardziej przydatne niż bardziej ogólna i potencjalnie hałaśliwa wersja „wyszukiwarki internetowej”.

 

Na wynos: Trendy Google są przydatne

Trendy Google to przydatne narzędzie, a odrobina kreatywności dostarcza ważnych informacji na temat marketingu w wyszukiwarkach.

Poświęć trochę czasu na Trendy Google . Jestem pewien, że odkryjesz spostrzeżenia, które poprawią sposób tworzenia i promowania treści w Internecie.