Kącik dla malucha – czyli jak urządzić stylowy pokój dla dziecka

Posted on

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, życie młodych rodziców diametralnie się zmienia. Muszą oni przeorganizować swoja prace czas wolny, przekalkulować priorytety, najczęściej dzieje się to automatycznie w momencie decyzji o powiększeniu rodziny. Jednak oprócz spraw fundamentalnych, ważne są również kwestie przyziemne takie jak organizacja domowej przestrzeni i przygotowane jej na pojawienie się nowego członka rodziny.

Pokój dla dziecka

W zależności od tego, jakim metrażem dysponujemy, możliwości urządzenia kącika dla dziecka będą różne. Jeżeli mamy możliwość wygospodarowania osobnego pokoju, wówczas mamy większe pole do popisu, jednak nawet jeżeli mamy do dyspozycji mały kącik w sypialni, możemy dobrać takie meble i akcesoria, które sprawią, że to miejsce będzie miało swój unikalny dziecięcy urok.

Niezbędne akcesoria w pokoju dziecięcym

Wyposażenie wnętrz pokoików dziecięcych to przede wszystkim meble takie jak łóżeczko, komoda na ubranka i akcesoria, a także przewijak. Jednak aby kącik dla dziecka był rzeczywiście dziecięcy, trzeba zadbać o szczegóły, czyli odpowiednie dodatki. Ramki czy plakaty z bajkowymi lub zwierzęcymi motywami sprawia, że pokoik stanie się przytulny natomiast ciekawa lampka nocna świecąca delikatnym światłem, w fantazyjnym kształcie, będzie modnym dodatkiem. Równie popularnym trendem w zdobieniu dziecięcych kącików są drewniane lub styropianowe litery, z których ułożone jest imię dziecka. Wieszając je nad łóżeczkiem, podkreślimy indywidualny charakter i przeznaczenie pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *