Stolik kawowy – jak wybrać stolik dopasowany do wnętrza?

Posted on

Salon to miejsce, które powinno spełniać kilka funkcji, podstawowa z nich to funkcja wypoczynkowa, jednak nie tylko. Salon to także miejsce spotkań towarzyskich, ważnych rodzinnych rozmów, romantycznych wieczorów we dwoje, a także długich jesiennych seansów telewizyjnych z dzieciakami. Nie bez powodu staramy się urządzić i wyposażyć go tak, aby spełniał te wszystkie funkcje. Wybieramy komfortowy zestaw wypoczynkowy, który pomieści cala rodzone, dobieramy dodatki poduchy pledy zasłony firanki obrazy, żeby stworzyć odpowiedni klimat. Aby salon był idealnym miejscem zarówno wypoczynku, jak i spotkań towarzyskich musi posiadać jeszcze jeden bardzo istotny element -stolik kawowy.

Stolik kawowy na miarę potrzeb

Wyposażenie wnętrz to żmudna, ale bardzo satysfakcjonująca praca, zwłaszcza kiedy na własnej skórze przekonujemy się, że nasze decyzje i wybory były słuszne. Wybór stolika kawowe na pozór nie powinien przysporzyć większych kłopotów, jednak aby każdego dnia cieszyć się jego funkcjonalnością, trzeba dobrze przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania względem niego. Jeżeli często zapraszamy gości, z którymi lubimy biesiadować na wygodnych sofach w salonie, musimy zadbać o to, aby stolik pomieścił nie tylko filiżanki z kawą, ale także talerze z przekąskami, paterę z ciastem oraz półmisek chipsów czy kilka lampek z winem. Jeżeli natomiast stolik w salonie ma służyć tylko jako podstawką pod ewentualną kawkę lub piloty od telewizora, wówczas nie warto tracić przestrzeni na wielkie gabaryty stolika, wystarczy wybrać mały kompaktowy, który idealnie spełni swoje zadanie.

Stolik a styl życia

Wybierając stolik kawowy, warto wziąć też pod uwagę aspekty czysto praktyczne, a także względy bezpieczeństwa. Chodzi o to, że jeżeli mamy małe dzieci, które są w ciągłym ruchu i mają tysiące szalonych pomysłów na minute, wówczas lepiej unikać stolików szklanych z ostrymi nogami, zdecydowanie lepiej postawić na drewno ze wskazaniem na stoliki o obłych kształtach, dzięki temu zniwelujemy ryzyko uszkodzenia głowy czy innej części ciała dziecka. Mieszkając w industrialnym lofcie, raczej nie skusimy się na zdobiony klasyczny drewniany stolik, natomiast do wnętrza w klimacie prowansalskim niezbyt będzie pasował stolik metalowy czy szklany. Jest wiele aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę, warto zatem poświęcić trochę czasu, aby wybrać stolik idealnie dopasowany do potrzeb naszej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *