O czym pamiętać, urządzając kuchnie w stylu prowansalskim?

Posted on

Urządzając dom czy mieszkanie, właściciele mają mnóstwo decyzji do podjęcia, jedną z nich jest styl, w jakim będzie urządzone cale mieszkanie, czy konkretne pomieszczenia. Dobrze, aby całość współgrała ze sobą, a wybrana stylistyka nie była zlepkiem 10 różnych odmiennych stylów, ponieważ po pierwsze niekoniecznie przyniesie to pożądany efekt, a pod drugie dostarczy więcej pracy, szukania, wybierania dodatków, mebli itp.

Prowansja w kuchni

Urządzając dom, w którym panuje klasyka, można pokusić się na kuchnię w tylu prowansalskim. Wyróżni się ona meblami z charakterystycznymi zdobionymi/frezowanymi frontami oraz innymi ozdobnikami, drewnianym blatem, ceramicznym zlewozmywakiem oraz uroczymi koronkowymi zazdrostkami w oknach. Oczywiście nie każdy musi decydować się na te wszystkie dodatki charakterystyczne dla stylu prowansalskiego, jednak dobrze jest nie zapominać o podstawach, aby móc cieszyć się pięknym i stylowym wnętrzem.

Jak wyposażyć i udekorować prowansalską kuchnię?

Jeżeli już zostały zamówione stylowe meble do kuchni wpisujące się w przyjęty styl, czas na dodatki. Wyposażenie wnętrz w stylu prowansalskim nie jest trudne, ponieważ w sklepach znajdziemy mnóstwo akcesoriów wpisujących się w ten właśnie styl. Ściereczki w drobne kwiatuszki, zastawa herbaciana z koronkowej porcelany, piękne postarzane ramy na zdjęcia obrazy czy zegary, patery na ciasta czy tace z kwiatowymi motywami idealnie nadadzą się do prowansalskiej kuchni. Dodatkowo warto pokusić się o małą sadzonkę lawendy, która pięknie ozdobi kuchenny blat. Drobiazgi mają niezwykłą moc, dlatego urządzając każdy rodzaj wnętrza, trzeba pamiętać o dodatkach, które są wisienką na torcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *