Skandynawski salon – jak małym kosztem stworzyć stylowe wnętrze?

Posted on

Mieszkając w mieszkaniu czy domu, czasami przychodzi taki moment, w którym zaczynamy odczuwać silną potrzebę zmian. Dotychczasowy wystrój przestał nas zachwycać lub okazał się niekompletny, lub niepasujący do naszego stylu życia i obecnych preferencji. Kiedy chcemy coś zmienić, ale nie mamy wystarczająco dużej puli pieniędzy, aby zrobić totalną rewolucję, nie ma co się poddawać. Czasami wystarczy kilka kosmetycznych zmian, dokupienie paru niedrogich drobiazgów, aby wnętrze nabrało zupełnie nowego oblicza.

Salon skandynawski — od czego zacząć?

Styl skandynawski ostatnimi czasy zrobił się ogromnie popularny, nie ma co się temu dziwić, ponieważ jego minimalizm i nawiązania do natury potrafią zauroczyć. Aby w swoim domu urządzić salon w takim właśnie stylu, najlepiej zacząć od malowania. Tutaj najlepiej sprawdzi się klasyczna biel, odcienie szarości, popielu, ewentualnie błękit oraz żółty, jednak te kolory dobrze jest zostawić sobie na dodatki. Pomalowanie ścian na kolor biały sprawi, że nie tylko powiększymy optycznie przestrzeń, ale także będziemy mogli poszaleć z kolorowymi dodatkami. Po malowaniu przychodzi czas na wyposażenie wnętrz. Mając ograniczony budżet, nie wychodzi w grę wymiana mebli. Jednak nawet te, które dotychczas posiadamy, można w pewien sposób dopasować, do pożądanego stylu. Jeżeli meble, które posiadamy, mają już swoje lata, można pokusić się o ich renowację i pomalować je na przykład na biało, do tego fotel wypoczynkowy pomalowany na żółto i już zaczyna budować się przyjemny klimat prosto z północy.

Dodatki — czyli detale, które zaczarują wnętrze

Odpowiednio dobrane dodatki potrafią zdziałać cuda. Do skandynawskiego salonu idealnie sprawdzą się poduchy w odcieniach żółtego, niebieskiego czy zielonego, doskonale byłoby, gdyby miały geometryczne wzory, do tego kilka plakatów czy obrazów z motywami zwierząt leśnych lub drzew — np. sarny, głowa jelenia, szkic liścia itp.
Skandynawskie hygge warto uzupełnić o klimatyczne świece i można powiedzieć, że projekt Skandynawia jest gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *