Wygodna i funkcjonalna kuchnia – gadżety, które ułatwią życie w kuchni

Posted on

Dobrze zaprojektowana i urządzona kuchnia to podstawa funkcjonalnego domu. Kuchnia to jego serce, to w niej przygotowywane są posiłki dla całej rodziny, to tutaj pieczone są aromatyczne ciasta, których zapach zostaje w sercu na całe życie. Jednak, aby kuchnia była w 100% wygodna, a przygotowywanie posiłków było łatwe i przyjemne, dobrze jest wyposażyć ją w kilka pomocnych gadżetów.

Wyposażenie wnętrz — gadżety, które ułatwią życie każdego szefa kuchni

Przygotowywanie bardzo wielu posiłków opiera się o krojenie, siekanie, szatkowanie. Żeby ta czynność wykonywana była sprawnie i wygodnie, przede wszystkim trzeba wyposażyć się w ostre i porządne noże, ale to nie wszystko. Do krojenia cebuli, czosnku czy szatkowania ziół świetnie sprawdzi się mini krajacz napędzany ręcznie. Jest to małe, okrągłe pudełeczko, w którego środku znajduje się ostrze. Ostrze napędzane jest pociągnięciem sznurka, znajdującego się w wieczku pojemnika. Taki mały i poręczny gadżet sprawdzi się szczególnie podczas przygotowywania szybkich posiłków dla małej ilości osób, kiedy nie opłaca się uruchamiać robota kuchennego.

Kotlet idealny, czyli gadżet, który gwarantuje, że przygotowywane mięso, będzie rozpływało się w ustach.

Kotlety to jedno z tych dań, które co najmniej raz w tygodniu trafiają na stół w polskim domu. Kotlet schabowy, pierś z kurczaka, bitki wieprzowe czy stek, bez względu na rodzaj mięsa, podstawą przygotowywania jest dobre rozbicie. I tutaj idealnym rozwiązaniem przyspieszającym cały proces rozbijania mięsa jest nakłuwacz do.mięsa. Posiada on długie ostre kolce, które równomiernie rozrywają włókna i sprawiają, że nie tylko szybciej się ono piecze czy smaży, ale również jest zawsze kruche i soczyste.

Rynek jest bardzo bogaty w przeróżne gadżety do kuchni, trzeba jednak być wybrednym i dociekliwym, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, kupując coś zupełnie nieużytecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *